Bakan Soylu Trabzon'da açıkladı '8 leş aldık'

Trabzon’da AK Parti Gençlik Kolları 5. Olağan Kongresine katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Dün 2 evladımızı şehit ettiler. Bugün 8 leş alarak intikamlarını aldık” dedi.

Bakan Soylu Trabzon'da açıkladı '8 leş aldık'

AK Parti Trabzon İl Gençlik Kolları 5. Olağan Kongresi Beşirli Tenis Kompleksi Çok Amaçlı Spor Salonunda, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun katımıyla yapıldı. Salonun büyük bir bölünün dolduğu kongre ilk olarak saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşının okunması ile başladı. 

ABD’YE YPG’YE ZEYTEMZ İSE ZEYTİN DALI PYD VE PKK’YA BİZDE ÇOKTUR FINDIK DALI

“Her zaman her yerde gençlik sizinle”, “Emniyetiniz Emanettir, Askere Polise selam olsun Soyluya’ya Reis’e”, “Maçka içi dere, bu vatan mezar olur hainlere, Reis’in neferiyiz konuşmayız ezbere”, “Kudüs, besmelemiz, Zeytin Dalı İstikametimiz Kızıl Elma hedefimiz, Erdoğan liderimiz”, “Recep Yazıcıoğlu ve Adnan Kahveci gibi gönülden bağlıyız bu davaya sen rahat ol Reis”, “ABD’ye YPG’ye yetmez ise Zeytin Dalı PYD’ye PKK’ya bizde çoktur Fındık Dalı” afişleri ile donatılan kongre salonunda, partililer Türk Bayrağı ve AK Parti Bayraklarını beraber salladı.

TEK ADAYLI SEÇİM

Mevcut Başkan Sefa Küçükali’nin tek adaylığında yapılan kongreye Bakan Soylu’nun yanı sıra, AK Parti Trabzon Milletvekilleri Ayşe Sula Köseoğlu, Adnan Günnar, Salih Cora, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, AK Parti Karadeniz Koordinatörü ve Eski Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen, AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi, İlçe Belediye Başkanları, AK Parti İlçe Başkanları, delegeler ve vatandaşlar katıldı. 

KÜÇÜKALİ: VEFANIN EN İÇTEN YAŞANDIĞI YERLERDİR

Kongrede ilk olarak Küçükali, selamlama konuşması yaptı. Küçükali, “Çalışmalarımıza hızlıca başladık devam etmekteyiz. Kongrelerimiz bizim için yenilenme değişim, muhasebe dönemleridir. Bizim kongrelerimiz kardeşliğin ve vefanın en içten yaşandığı yerlerdir. Bizlerde Ak davanın Ak gençleri olarak Türkiye’nin gelişimine ve dönüşümüne katkı sunmaya devam edeceğiz inşallah. 
Kuruluşundan bu güne gençlik kollarında başkanlık yapanlara şükranlarımızı sunarız Bayrağı çok yüksek çıtada devraldık, onu yukarı taşımak için çalışmalarımıza hızla başladık” dedi. 

GÜMRÜKÇÜOĞLU: ÜZÜNTÜLERİ AZALTAN GENÇLİK

Kongrede protokol konuşmalarında ise ilk olarak Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu konuştu. Gümrükçüoğlu, “İnanıyoruz ki gençliğimiz, motivasyonu, azmiyle birlikte hepimize bütün teşkilatımıza ayrı bir güç verecektir. AK Parti’de ekmeğini bölüşen, üzüntüleri azaltan, sevinçlerin boyutunu arttıran gençliktir. Sizler komşularınız, arkadaşlarınızın yanında selamsız sabahsız geçmeyen gençlik siziniz. Siz yardımlaşmanın ne demek olduğunu, yaşayan ve yaşatan gençliksiniz. Bütün insanlığın, mazlumlarını kucaklayan yaratılanı yaratandan ötürü hoş görün gençliksiniz. Siz 2016’nın 15 Temmuz’unda vatanımızın birliği, hürriyet ve demokrasi için bugün Afrin’de teröristleri ortadan kaldırıp mazlumları kurtarmak için canlarını kırpmadan feda eden gençliksiziniz” diye konuştu. 

CORA: 28 ŞUBAT, 15 TEMMUZ’UN TOHUMLARININ ATILDIĞI… 

 AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora ise, “Gençlik kolları siyasetin en önemli mertebelerinden birisidir AK Parti’de siyaset gençler için büyük fırsattır. Eğer AK Parti’de siyaset yapmamış olsaydım bugün bu makamlarda bulunmamız çok zor olurdu. Bugün gençlik kollarında yetişin partimizin kademelerinde görev yapan, milletvekilliği yapan belediye meclis üyeliği yapanlar var. Bunlar AK Parti’nin gençliğe verdiği önemden kaynaklanır. AK Parti gençlerimizi hem bugünümüz hem de yarınımız olarak görmekte. Gençlerimizle beraber ülkemizin geleceğine önemli katkılar sağlayacağız. Geçen hafta 28 Şubat Post Modern Darbesinin kararı açıklandı. 21 sanığa müebbet hapis cezası verildi. 28 Şubat bir kuşağı ortadan kaldırmaya yönelik çok büyük projeydi. 28 Şubat,  15 Temmuz’un tohumlarının atıldığı, çok önemli çok alçakça, ülkemizin büyük zulümler yapıldığı darbe girişimiydi” dedi.

REVİ: 2019’DA İNŞALLAH BAŞARILI SEÇİMLER GEÇİRECEĞİZ

Trabzon’da toplamda 55 kongre yaptıklarına dikkat çeken İl Başkanı Haydar Revi,55. Kongremizi yapıyoruz. Yarın Ortahisar Kadın Kolları Kongremizi, daha sonra Kadın Kolları İl Kongremizi yapıp, Ankara’da ki büyük kongremizi yapacağız. 55. Kongremizde şölen havasında geçiyor. Hazırlanmamız gereken 2019 yılı var. Hem yerel hem Cumhurbaşknalığı hem de milletvekilliği seçimleri olacak. Bugüne kadar Trabozn’da önemli başarılara imza attık. İnşallah 2019 yılında başarılı seçimler geçireceğiz” diye konuştu. 

BAKAN SOYLU: 8 LEŞ ALARAK İNTİKAM ALDIK

Kongrede son olarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu konuştu. Bakan Soylu, özetle şu ifadeleri kullandı: 
“PKK ile mücadele etmek için başka ülkelerden silah almaya çalışıyorduk. Şehit geliyordu. Televizyonlarda devlet liderleri “İntikamımızı alacağız” diyorlardı. Şimdi kendi tankımızı da yapıyoruz.  Dün 2 evladımızı şehit ettiler. Bugün 8 leş alarak intikamlarını aldık. 
Bize ne kadar silah veriyorlarsa, teröriste de o kadar silah veriyorlardı. “Benim verdiğim silahları kullanamazsın” dediklerinde elimizi tetikten çekiliyordu. 
Bizim sizden eksiğimiz neydi biliyor musunuz? Bizim Recep Tayyip Erdoğan gibi bir liderimiz yoktu. Bu milletin bütün medeniyetini, geçmişten bugüne ihya etmeye çalışan, bugün eğer her tarafa bakıyorsak özgüvenle beraber bunu sağlayacak liderimiz yoktu. Elini masaya vuracak, “Milletin gücü her şeyin üstündedir” diyecek, “Ben sadece Allah’ın önünde eğilirim” diyecek bir liderimiz yoktu. 
Allah’a şükür şimdi var. Şimdi milletiyle bütünleşmiş. Mileti için yaşayan, büyük bir irade Türkiye’nin başındadır. İşte sizler, bizler, böylesine bir liderin yol arkadaşıyız. Onun için bu salondayız. Bir iradenin peşinde geleceğe hüzünle, endişeyle değil, büyük Türkiye’nin hayaliyle… 

KILIÇDAROĞLU’NUN ELEŞTİRİLERİ

2011Yılından beri etrafımızda yaşananları görüyorsunuz. Ellerini sürmeden, çocukları yaşlıları, ortadan kaldırıyorlar. Kendi topraklarına hasretle bırakıyorlar. Öteki de koltuğuna yapışmış, halkını katlederek iktidarını sürdürmeye çalışıyor. Batılı, sözde güya medeni devlet kimi kulağını kimi gözünü tutuyor. Acaba cebimden ne kadar para çıkar diye maddi hesabı yapıyor. Şimdi Kimyasal silahları görünce apar topar operasyon yapıyorlar. Dün samimi olsaydılar bugün bu operasyon olmazdı. Şimdi bu tabloda bizim ana muhalefet diyor ki ‘Ben sana dememiş miydim?. Ortadoğu bataklığına girme” Derdi doların yükselmesi. Kılıçdaroğlu, bu ülke insanları insanlığını dolara satmaz. 
İnsanları ölüme geri mi yollasaydık. Yanı başımızda Türkiye’ye saldırmak için tahkimat yapan terör örgütüne karşı kafamızı kuma mı gömseydik. Aman dolar yükselmesin diye, onurumuzu, tarihimizi, beraber yaşadığımız insanları, bildiklerimizi ayaklar altına mı alsaydık. 
Dövüz kurları düşse dünyada her şey bizim için yolunda mı?

TRABZON’DA TURİST SAYISI İLK 3 AYDA YÜZDE 125 ARTTI

Türkiye’nin üzerine tartışma ortaya koyuyorlar. “Türkiye’de OHAL var ve kalkmasını istiyorlar” 2018’in ilk 3 ayını bitirdik değil mi? Trabzon’a gelen turist sayısı yüzde 125 arttı. İlk 3 ayda. Antalya’da yüzde 55 arttı. Türkiye genelinde ilk 3 ayda yüzde 34 arttı. Elin adamı Türkiye’ye güveniyor, ama maalesef Türkiye’de siyaset yaptığın zannedenler itibar etmiyorlar. 
2017 yılında yüzde 7.4 büyüdük. İstihdam bir o kadar arttı. Yetmedi, ifade etmek istiyorum. 
Türkiye’de 15 Temmuz’dan sonra, demokrasinin ne kadar güçlü olduğunu, Sivil Toplum Yapısının ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor. 
21 aydır OHAL’deyiz. 21 ayda 79 bin 653 etkinlik olmuş. OHAL’de, 66 bin… Arada büyük fark yok. İzinli yapılan etkinlikler OHAL döneminden önceki 21 ayda 1700, OHAL’de 1650… Kanuna aykırı etkinliktler 6 bin 500, OHAL’den sonraki 21 ayda 1725.. Meşru Bütün etkinliklere OHAL’Den önceki 21 ayda ne kadar izin verilmişse, OHAL’de de aynı şekilde… 
OHAL’den önceki 21 ayda 2453 etkinliğe müdahale edilmiş. OHAL’de sadece 560 etkinliğe müdahale edilmiş. Aslında kanuna uyum, yasaya uyum daha etkin noktaya gelmiş.
 

TRABZON – ERZİNCAN DEMİRYOLU UYGULAMA PROJESİ 1 AY İÇİNDE BAŞLIYOR

Santa’ya gitmemizin sebebi var. Bizim seçim kitapçığımız var. Santa Harabeleri, Trabzon ve Gümüşhane’nin yeni cazibe merkezi olması için söz verdik. Bir taraftan yolu yapılması lazım. 21 km’nin Karayollarının ihale ile başladığı Arsin’den olan yolun şantiye çalışmalarına baktım. Arkadaşlarımız geçen hafta, bir taraftan Trabzon’un uzun zamandır beklediği bir müjdeyi paylaştılar. Trabzon 900 yataklı şehir Hastanesi Yüksek Planlama Kurulundan çıktı hayırlı olsun. Geçen hafta Sayın Cumhurbaşkanımız talimat verdi. 1 hatfa içinde bu iş bitsin. Sayın Başkanımızla konuştuk. Hemen İmzaya açtı. Bir jest yaptı kararı bize gönderdi. Bende Bakanlar Kurluunda Berat bey kardeşim ve diğer bakanlarımıza elden imzalattım, ardından Başbakanımıza imzalattım. Herkese teşekkür ediyoruz hayırlı uğurlu olsun. Ne söz verdiysek yerine getirmeye çalışıyoruz. uzun zamandan beri, Akyazı Stadı yılan hikayesine dönmüştü. Diş Hastanesi gibi… Diş Hastanesi açılacak mı açılmayacak mı? O bitti. Akyazı Stadı.. Herkes gayret gösterdi. Trabzon’da Akyazı Stadı hizmete açıldı. En önemli meselelerden bir tanesi. Faruk Özlü, bakanım hak etti. Özel teşekkür. Şehrimizin hemşerisi oldu. Ama bize çok önemli şey kazandırdı. TR 61 Yeşil Endüstri bölgesi. Yani yatırım adası.. O kanunla hem Akyazı’da hastane yapmayı kazandık, hem de Türkiye’de en önemli endrüstri bölgelerinden birini kazandık. Erzincan / Trabzon Demiryolu.. İlk müjdeyi verdik. Erzincan – Trabzon Demiryolu’nun Etüt Projesi bitti. Uygulama Projesi 1 ay içinde başlıyor. Trabzon bir hayaliyle daha buluşuyor. Bir çok hizmet yapmaya çalıştık. Bunun bir tek sahibi var. Millet. Bir tek de yapıcısı var. AK Parti… Bu büyük parti, bir taraftan Marmaray’ı yapan, insansız hava araçlarını yapan, Türkiye’nin özgüvenini yükselten büyük anlayışı ortaya koydu…

Anahtar Kelimeler:
Ak PartiTrabzon
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.