TRABZON KULİS 11-01-2018

Trabzon kulislerinde bugün...

TRABZON KULİS 11-01-2018

REVİ, BELEDİYE MECLİS ÜYELERİNE DEDİKİ...

Dün gece Büyükşehir Belediyesi’nin AK Partili meclis üyelerinin katılımı gibi AK Parti grup toplantısı yapıldı. Bu tür toplantılar meclis toplanacağı gün Büyükşehir Belediyesi’nde olurdu. Ama, bu toplantıyı Revi, il binasına aldı. Grup başkanı olarak da, meclis üyelerine toplantının açış konuşmasını yaparken şöyle dedi.

“Arkadaşlar parti içi eleştiri ve özeleştirilerinizi, önerilerinizi şimdi burada yapın. Özgürce konuşun. Kimse sokakta kapalı kapılar arkasında konuşmasın burada konuşsun.” babında bir hatırlatma yaptı.

Peki, Revi bu hatırlatmayı yaptı da belediye meclis üyelerinden kimse konuştu mu?

Tahmin edin bakalım.

Tabi ki konuşmadı.

Kimseden ses çıkmadı.

Oysa kamuoyunun da bizim bildiğimiz bazı meclis üyeleri Başkan OFG hakkında milletvekilleri ve hatta Bakan hakkında kulislerde konuşuyor. Ama Revi’nin kim ne istiyorsa konuşsun çağrısı karşısında sus pus oldular.

Böylelikle ne partiye ne de Trabzon’a yararları var…(61saat)

AK PARTİ CHP'DEKİ NÖBET DEĞİŞİMİNİ MERCEK ALTINA ALDI

AK Parti Trabzon özelinde, Ana Muhalefet Partisinin Trabzon il başkanlığı seçim sonuçlarını mercek altına aldı. Şehirde akil isim olarak bilinen gazeteci, siyasetçilere, CHP’nin il yönetimindeki değişim nasıl okunmalı diyor. Hatta,iki siyaset bilimci de Trabzon CHP seçimlerini incelemeye aldı. Ak Parti’nin bu bilimsel çalışması hakikatten ilginç. CHP, bile kendi içinde bu değişimi enine boyuna siyaset bilimi bakışından incelemiyor ama Ak Parti inceliyor. (61Saat)

ALTUNBAŞ, "HAİNİN NAMLUSUNA KALEMLE KARŞILIK VERENLER"

AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Temel Altunbaş, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Başkan Altunbaş, mesajında “Toplumun haber alma özgürlüğünün temini adına, mesai saati olmaksızın meşakkatli bir görevi zorlu şartlar altında icra eden, yerli ve milli duruş sergilemeyi kendine ilke edinen gazeteciler ülkemizin kalkınmasında önemli sorumluluklara sahiptirler” değerlendirmesinde bulundu. Basının yazılı ve görsel medya yoluyla göstereceği yerli ve milli duruşun 15 Temmuz gecesi ve sonrası bir ülke için ne denli önemli olduğunun kanıtlandığını vurgulayan Altunbaş, “Basınımızın 15 Temmuz gecesi ve sonrası gösterdiği yerli ve milli duruş halkın iradesinin ekrana yansıması, kağıda dökülmesidir. Ülkesinden ve ülkesinin demokratik seçimlerini belirleyen milletinden yana taraf alan basınımızın her mensubu bizler için değerli ve kıymetlidir. Yerel ve ulusal medyamızın hainlerin namlularına ve ihanet dolu planlarına kalemiyle ve kamerasıyla fedakarca karşı koymaya çalışan tüm mensuplarına bir kez daha teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

BAKAN SOYLU'DAN ANLAMLI MESAJ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Bakan Soylu, mesajında şu ifadelere yer verdi: ''Gelişimi, insanlığın modernleşmesiyle paralellik arzeden, hatta bir anlamda buna öncülük eden mesleklerin başında gazetecilik gelmektedir. Demokrasi için ne kadar bedel ödenmişse, gazetecilik için de o kadar bedel ödenmiştir. Basın ne kadar gelişmişse, demokrasiler de o kadar gelişmiştir. Ve basın ne kadar özgürleşebilmişse, toplumlar da o kadar özgürleşebilmiştir. Türk gazeteciliği, bu anlamda çok ciddi sınavlardan geçmiş, zaman zaman darbeleri meşrulaştırma aracı, zaman zaman da doğrudan postmodern darbe süreçlerinin ortağı haline getirilmek istenmiştir. Toplumun hem gözü kulağı hem de sesi olan; haber alma hürriyetimizin sağlanmasında zor şartlar altında özveriyle görev yapan Türk basını, bütün bu süreçlerden gerekli dersi çıkardığını, 15 Temmuz’da millet iradesi yanında sergilediği tutumla göstermiş, darbe girişiminin akamete uğratılmasında hayati bir görev üstlenmiştir. Bu vesileyle, tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyor, görevi başında hayatını kaybedenler gazetecilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.''

KTÜ'DE KÖPEK AÇIKLAMASI

Karadeniz Teknik Üniversitesi’nden köpek açıklaması. KTÜ Fatih Eğitim Fakültesi Dekanlığı’ndan yapılan açıklamada yapılan haber yalanlanarak şu ifadelere yer verildi: “’KTÜ’de köpekler sır oldu’ başlıklı haberiniz tek taraflı ve gerçekleri yansıtmamaktadır. Haberiniz bir takım iddialar ve hayali senaryolar üzerine inşa edilmiştir. Gazeteniz konu ile ilgili olarak kurumumuz yöneticileri ile herhangi bir iletişim kurmamış olmasına rağmen ‘Dekan Yardımcısı ve Fakülte Sekreteri iki tane köpeği aldırdıklarını itiraf ettiler’ şeklinde gerçek dışı haberi yapabilmiştir. Kurumumuz, köpekler üzerinden doğrudan tasarruf hakkına sahip olmayıp ilgili kurumlardan zaman zaman mevzuat çerçevesinde gerekli yardımı talep etmektedir. Bu talep köpeklerin yaşam alanlarından uzaklaştırılması yönünde değil, sağlık durumlarının iyileştirilmesi yönünde taleplerdir. Dolayısıyla kurumumuz Fatih Eğitim Fakültesini ve yöneticilerini zan altında bırakan şeref ve haysiyetlerini zedeleyici ve kişilik haklarına saldırı niteliği taşıyan gerçek dışı haber yapılmıştır. Gerçeği yansıtmayan bu tür haberlere itibar edilmemesi hususu kamuoyuna saygı ile duyurulur”

VATANDAŞTAN TEPKİ VAR

Ortahisar İlçesinin Yavuz Selim Bulvarı, üzerinde Medical Park Hastanesi’nin olduğu mevkide kaldırımların işgal altında olması vatandaşların tepkisine neden oluyor. Bir işletmenin önündeki geri dönüşüm kutusunun kaldırım üzerinde olması vatandaşların eleştirilerine neden oluyor. Kaldırımları rahatça kullanamadıklarını dile getiren vatandaşlar, “Kaldırımlara park edilen araçlardan şikayet ederken bir de kaldırımlara geri dönüşüm kutuları koyuyorlar. Yetkili mercilerin artık bir yaptırım uygulamasını istiyoruz” diyerek tepkilerini ortaya koydular.

Anahtar Kelimeler:
TrabzonKulis
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.