Biz başarıyı devlet kurumlarında sağlamak istiyorsak  ve devlet kurumlarını yaz boz tahtasına çevirmek istemiyorsak liyakat sahibi kişileri yönetici kadrolarına getirmek için en azami gayreti sergilemeliyiz. Örnek verecek olursak Makine Mühendisinin olması gereken bir yere Biyoloji  mezununu getirirsek bunun bedelini maalesef toplum olarak millet olarak ödemek zorunda kalıyoruz.

Yöneticilik ve liyakat konusunda  karşılaştığım bir anekdotu değerli okuyucularımızla paylaşmak istiyorum.Akçaabat Haçkalı Baba Devlet Hastanesi’nde Baş Hekim Yardımcısı olan Dr. Osman Bulut’un  makamındayız. KTÜ’ de kanser tedavisi gören bir hasta yakını  ardına kadar açık olan Osman beyin kapısını çalarak içeriye giriyor. Sayın hocam diyor hata bizde.Annemin KTÜ’de dün çekilmesi gereken bir filmimiz vardı. Fakat gününü geçirdik bize yardımcı olabilir misiniz diye soruyor. Filmi çektirememenin üzüntüsü ifadelerinden belli olan hasta yakınına ‘’Canını sıkma Tıp Fakültesiyle görüşür olmaz ise bizim hastanemizde çekiliyorsa burada çektiririz ‘’diyor. Dr. Osman Bulut hasta yakınına ne içersiniz diye soruyor  ve sizler rahat olun hallederiz inşallah diyor.

Hasta yakını çayını içerken bir çok yerle görüşüp  hastanın durumu ile ilgili bilgi aldıktan sonra hastanedeki ilgili birimi arıyor.Hastane personeline teyit amaçlı o filmin hastanelerinde çekilip çekilmediğini soruyor. Çekildiğini söyleyen personele kanser tedavisi gören bu hastamıza bu filmin bugün çekilmesi  gerektiğini söyleyen ve ilgili birimdeki personelden bizzat kendisi  rica edecek kadar mütevazi bir isim Dr. Osman Bulut. Personelden filimin çekileceği saati teyit ettikten sonra hasta yakınını bilgilendiriyor . Telaşlı şekilde doktor beyin makamına giren hasta yakını mutlu bir şekilde devlete ve Dr. Osman Bulut’a dua ederek çıkıyor. Bunu niye yazdık değerli okuyucularım  yöneticilik makamına gerçekten liyakat sahibi kişileri getirmeliyiz. Getirmeliyiz ki hem devlet yücelsin  hem de millet.

Dr. Osman Bulut hayatını hekimliğin yanında bir çok alanda millete adamış bir isim. Trabzon İl Sağlık  Müdür yardımcılığı görevinde bulunduğu dönemde görev alanındaki konularla ilgili kararları ile o döneme adalet ve  hizmet noktasında adını yazdırmış ve damga vurmuş bir isimdir.  Bunun yanında bazen meslek ilkelerinden taviz vermediği için haksızlığa dahi uğramış.Fakat bu ilkeli duruşu onu hep hak ettiği yere taşımış özellikle de milletin gönlünde. Makam kapısını çıkarken kapatmak isteyen personele vatandaşın bizlere  daha hızlı ulaşması ve zaman kaybetmemesi için açık kalsın telkininde bulunacak kadar eğitici bir idareci Dr. Osman Bulut. Bu ülkede bir çok alanda Osman Bulut’lar lazım. O hasta yakınına o mutluluğu yaşattığı için buradan kendisini bir kez daha kutlamak istiyorum.

AZICIK  DUYARLILIK  YAHU!

Buradan bu şehri yönetenlere rahatsızlık duyduğum ve toplumunda en az benim kadar  rahatsızlık duyduğuna inandığım bir konuyu arz etmek isterim. Bugün bu cennet vatan için içeride ve dışarıdaki bir çok terör örgütüyle  bu memleketin birliği ve bütünlüğü için bu bayrak için gözünü kırpmadan canını siper eden kahraman Mehmetçiğimiz bu onurlu mücadeleyi sürdürürken bu şehrin merkezinde ve ilçelerinde özellikle içerisinden geçtiğimiz bu hassas donemde  müzik sesinin kilometrelerce uzaklardan duyulacak şekilde açık alanlarda eğlenceler düzenlenmesi ve  yüksek sesle müzik dinlenmesi içimi sızlatıyor açıkçası. İnanıyorum ki bir çok vatandaşımızda aynı hassasiyeti taşıyordur bu konuda. Bu hususu Trabzon Valiliği’nin Trabzon Emniyet Müdürlüğü’nün  ve  Şehir ’deki yerel  idarelerin bir bütünlük içerisinde, içerisinden geçtiğimiz koşulları da göz önünde bulundurarak toplumu rahatsız eden, insanların  içini sızlatan, bu hususu kabahatler kanuna göre kontrol etmesi ve gerekli önlemleri alması gerekir diye düşünüyorum. Bu hususu bir vatandaş duyarlılığı içerisinde kamuoyunun taktirine sunmak istedim.

BU ŞEHİR DE FETÖ MÜCADELESİNDE  METİN KÜLÜNK HASSASİYETİNDE  BİR  HASSASİYET

Bunu niçin yazıyorum bu şehirde yerel medyanın büyük bölümü FETÖ  terör örgütü ile mücadele noktasında  özellikle bazı kurumlarda mücadelenin tam olarak yapılmadığı veya eksikliklerin olduğunu yazdı. 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrasında Trabzon da bu mücadele yürütülürken  yerel medyada bu mücadelenin eksik yapıldığı yönünde eleştiriler yapılıyordu. Tamda yerel medya üzerinden  ve internet haber sitelerinden bu eleştirilerin yapıldığı bir dönemde şehirdeki bu soruşturmaları yürüten emniyetten istihbarat birimlerine kadar bu birimlerin büyük bölümü değiştirildi. Bu şehirde FETÖ terör örgütüne karşı yürütülen bu operasyonlar  büyük bölümü  yenilenen  emniyet ve istihbarat  birimleri ile gözden geçirilip bu eleştirilerinde cevap bulması adına tekrardan gözden geçirilemez mı?  Yerel medyanın eleştirdiği şekilde  gerçekten üstü kapatılan veya  üzerine gerçek anlamda gidilmediği noktasında bir soru işaretinin kalmaması adına bu yapılsa  daha faydalı olmaz mı? Özellikle bu şehir ’deki özerk  kurumlar ve üniversitelerle ilgili olarak yürütülene bu soruşturmalarla ilgili olarak  yerel  medyada  ve internet haber sitelerinde çok ciddi iddialar dillendirildiğini geçmişte okuduk.

25 Mart’ta Sayın Cumhurbaşkanın katılacağı Trabzon Ak Parti İl kongresinde  Ak Parti Milletvekili Metin Külünk hassasiyetinde bir hassasiyet  Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın  FETÖ terör örgütüyle canı pahasına karalı bir şekilde  yürüttüğü  bu mücadeleye katkı noktasında  Şehirden bir isim Sayın Cumhurbaşkanına bir dosya sunar mı dersiniz? Özellikle de eleştiri okları üzerinde olan şehirdeki özerk kurumlarla ilgili.

FETÖ terör örgütü üyeleri bu ülkenin kılcal damarlarından sökülüp atılmadıktan sonra bu ülkede  ve  devlet kurumlarında tam anlamıyla huzuru ve refahı  sağladığımız asla söylenemez. Bugün bu mücadeleyi kararlı bir şekilde yürüten ve bu yapıyı devlet kurumlarından temizleyebilecek tek lider Sayın Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan'ın bu kararlı mücadelesine sonuna kadar herkesin destek olması gerekir.

Saygılarımla

Yaşar BİBEROĞLU

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.